10.2" Large Size Digital Label E-Ink Display B/W SPI interface Big E-paper Screen 960x640, GDEM102T91
SKU:
(0)
10 Sold
20% OFF
This is a large e-paper display, 10.2 inch, with 960x640 resolution, SPI interface, and the display is capable to display images with black and white content.
Get it
ERP72QDC
Received successfully
Coupon Code
CONTINUE SHOPPING
    Please select the information you want X
  • Product:
    EPD
    EPD
    EPD with adapter board
    EPD with adapter board
    EPD with STM32 Demo Kit
    EPD with STM32 Demo Kit
    EPD with ESP32 Demo Kit
    EPD with ESP32 Demo Kit
Quantity:
0 in stock
  • 10.2" Large Size Digital Label E-Ink Display B/W SPI interface Big E-paper Screen 960x640
1/1
Frequently Bought Together
more
Frequently Bought Together
  • Description
10.2-Inch High-Resolution E-Paper Display (960x640)
Special Features
Technical Details
Product Specifications
PART NUMBER GDEM102T91 CONNECTOR 24 Pin FPC
SIZE 10.2 inch TYPE Dot Matrix
IC SSD1677 COLOR Black, White
RESOLUTION 960x640 INTERFACE SPI
OUTLINE SIZE(mm) 224x157x1.0 FULL REFRESH(s) 4
ACTIVE SIZE(mm) 215.52x143.68 PARTIAL REFRESH TIME(s) 0.42
PIXEL PITCH(mm) 0.2245x0.2245 POWER CONSUMPTION OF THE REFRESH(mW) 48
OPERATING TEMP. 0℃~50℃ STANDBY POWER CONSUMPTION (mW) 0.003
STORAGE TEMP. -25℃~70℃