1/1
  • 1.22-Inch High-frequency Update E Ink screen with 2s Refresh Rate 176x192 Resolution
Limited Offer!
4 sold
1.22-Inch High-frequency Update E Ink screen with 2s Refresh Rate 176x192 Resolution, GDEM0122T61
SKU:
(3)
137 Sold
20% OFF
1.22 inch high-frequency update E Ink screen with 2s fast refresh 176x192
Get it
ERP72QDC
Received successfully
Coupon Code
CONTINUE SHOPPING
    Please select the information you want X
  • Product:
    ePaper Only
    ePaper Only
    with Adapter Board
    with Adapter Board
    with STM32 Demo Kit
    with STM32 Demo Kit
    with ESP32 Demo Kit
    with ESP32 Demo Kit
Quantity:
0 in stock
1/1
Frequently Bought Together
more
Frequently Bought Together
  • Description
1.22-Inch E Ink Display Ultra-Fast 2s Refresh Rate
Special Features
Technical Details
Product Specifications
PART NUMBER GDEM0122T61 CONNECTOR 24 PIN 0.5mm
TYPE Dot Matrix COLOR Black, White
SIZE 1.22 inch INTERFACE SPI
IC SSD1681 MAX GRAYSCALE 4
RESOLUTION 176x192 FULL UPDATE TIME(s) 2
PPI 213.49 PARTIAL REFRESH TIME(s) 0.3
OUTLINE SIZE(mm) 27.6x30.6x1.0 POWER CONSUMPTION OF THE REFRESH(mW) 6
ACTIVE SIZE(mm) 21.00x22.91 STANDBY POWER CONSUMPTION (mW) 0.003
PIXEL PITCH(mm) 0.1193x0.1193 STORAGE TEMP. -25℃~70℃
OPERATING TEMP. 0℃~50℃
Matching Driver Boards
Product Application
Industrial instrument
Smart card
Wearable device
Smart tag
Smart home application
Every Day is Earth Day
  You don't need to be an environmental scientist to make sustainable choices.
At GooDisplay, we passionately integrate sustainability into the production of e-paper.
Substitute for Paper Usage
Device Packaging
Energy Efficiency
We Also Recommend
Why GooDisplay E-Paper Refreshes Faster
Optimized Fast-Refresh FPL
Smart Temp-Controlled Drive
Chip-Level Integrated Solution
Display Type Refresh Capability Available Sizes
Black & White (B/W) Displays Supports fast refresh, partial refresh, and 4-level grayscale 0.97" to 10.3"
Black, White & Red (BWR) Displays Supports fast refresh and partial B/W refresh 2.13" to 11.6"
Black, White, Red & Yellow (BWRY) Displays Supports fast refresh with multi-color layered updating 0.97" to 11.6"