[EOL]13.3-inch Tri-Color ePaper Display WiFi Large Eelectronic Screen, GDP133RW1
SKU: GDP133RW1
(1)
1 Sold
20% OFF
Get it
ERP72QDC
Received successfully
Coupon Code
CONTINUE SHOPPING
    Please select the information you wantX
Quantity:
0 in stock
  • [EOL]13.3-inch Tri-Color ePaper Display WiFi Large Eelectronic Screen
1/1
Frequently Bought Together
more
Frequently Bought Together
  • Description
13.3-inch red e-paper display WiFi large-size ink screen sign
Special Features
 ●
Technical Details
Part No: GDP133RW1
① Micro USB Port: Insert the Micro USB cable.
② Wall Mount Hole: Used for mounting the device on the wall. The wall mount screw diameter should not exceed 4mm.
Product Specifications
PART NUMBER  GDP133RW1
DISPLAY PARAMETERS  Screen Size: 13.3 inch Screen
 Type: Black, White, and Red E Ink Display Screen
Screen Resolution: 960x680
PORT PARAMETERS  USB Interface: Supports firmware updates via USB
POWER CONSUMPTION PARAMETERS  Operating voltage: 5V
 Refresh power: 0.35W
SOFTWARE PARAMETERS  Image Refresh Time: 22s
 Refresh Method: WiFi Image Refresh
 Language: Default English
MOTHERBOARD PARAMETERS  WiFi Frequency Band: 2.4GHz
 MCU: ESP32-WROOM-32D
 RAM: 520KB
 ROM: 448KB
SPECIFICATIONS  Weight: Approximately 550g
 Dimensions: 310x240x16.5mm
TEMPERATURE AND HUMIDITY PARAMETERS  Operating Temperature: 0°C to 40°C
 Storage Temperature: -25°C to 70°C
Operating Humidity: 40% to 70%