SKU:
(5)
65 Sold
40% OFF
Get it
ERP72QDC
Received successfully
Coupon Code
CONTINUE SHOPPING
    Please select the information you want X
  • product:
    EPD
    EPD
    EPD with adapter board
    EPD with adapter board
    EPD with STM32 Demo Kit
    EPD with STM32 Demo Kit
    EPD with ESP32 Demo Kit
    EPD with ESP32 Demo Kit
Quantity:
0 in stock
  • High-Resolution 2.9-Inch E Ink Display 384x168 Pixel Clarity with Vibrant 4-Color Support
1/1
Frequently Bought Together
more
Frequently Bought Together
  • Description
2.9 Inch Red/Yellow E Ink Screen High solution 384x168
Special Features
Technical Details
Product Specifications
PART NUMBER GDEY029F51H CONNECTOR 24 PIN 0.5mm
TYPE Dot Matrix COLOR Black, White, Red, Yellow
SIZE 2.9 inch INTERFACE SPI
IC JD79667 MAX GRAYSCALE 2
RESOLUTION 384x168 FULL UPDATE TIME(s) 25
PPI 144.53 OPERATING TEMP. 0℃~40℃
OUTLINE SIZE(mm) 79.98x35.57x1.0 STORAGE TEMP. -25℃~60℃