Large Size 10.85" 4-Color E Ink Display, 1360×480, 12s Fast Refresh GDEY1085F51
SKU:
(0)
10 Sold
20% OFF
Get it
ERP72QDC
Received successfully
Coupon Code
CONTINUE SHOPPING
    Please select the information you want X
  • product:
    EPD
    EPD
    EPD with adapter board
    EPD with adapter board
    EPD with STM32 Demo Kit
    EPD with STM32 Demo Kit
    EPD with ESP32 Demo Kit
    EPD with ESP32 Demo Kit
Quantity:
0 in stock
  • 10.85-Inch Large Size Black White Red and Yellow Four-Color E-Paper Display 1360x480
1/1
Frequently Bought Together
more
Frequently Bought Together
  • Description
10.85-Inch Four-Color E-Paper Display 1360x480 SPI Interface
Special Features
Technical Details
Product Specifications
PART NUMBER GDEY1085F51 CONNECTOR 24 PIN
SIZE 10.85 inch COLOR Black, White, Red, Yellow
TYPE Dot Matrix FULL REFRESH TIME(s) 20
PPI 132.92 FAST UPDATE TIME(s) 12
RESOLUTION 1360x480 POWER CONSUMPTION OF THE REFRESH(mW) 66
OUTLINE SIZE(mm) 270.56×105.92 ×1.20 STANDBY POWER CONSUMPTION (mW) 0.003
ACTIVE SIZE(mm) 259.76×91.68 OPERATING TEMP. 0℃~40℃
PIXEL PITCH(mm) 0.191×0.191 STORAGE TEMP. -25℃~70℃
IC JD79665AA INTERFACE SPI
Matching Driver Boards
Why GooDisplay E-Paper Refreshes Faster
Optimized Fast-Refresh FPL
Smart Temp-Controlled Drive
Chip-Level Integrated Solution
Display Type Refresh Capability Available Sizes
Black & White (B/W) Displays Supports fast refresh, partial refresh, and 4-level grayscale 0.97" to 10.3"
Black, White & Red (BWR) Displays Supports fast refresh and partial B/W refresh 2.13" to 11.6"
Black, White, Red & Yellow (BWRY) Displays Supports fast refresh with multi-color layered updating 0.97" to 11.6"